poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Przemysław Gintrowski

21.12.1951 - 20.10.2012
lat 60
muzyk, kompozytor
pedagog

Cmentarz Wilanowski
[17.08.2013]
4 komentarze:

 1. Szkoda, że cmentarz wilanowski nie ma żadnej mapki grobów. Odnalezienie jakiegokolwiek nagrobka jest praktycznie niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie, chociaż prowadzę ten blog prawie 6 lat, na Cmentarz Wilanowski pojechałam tylko 2 razy. Trzeba tam po prostu chodzić, gdzie się da i czytać napisy.

   Usuń
 2. Choć Wilanów jest moją specjalnością przewodnicką to z cmentarzem mam podobny jak Ty problem, bylem raptem kilka razy w związku z akcjami powstania warszawskiego. warto abyś zamieściła grób z kwatery powstańczej w pobliżu wejscia płk Grzymały-Sokołowskiego. To wspaniała postać. walczył na Woli i po wycofaniu się w okolice Pruszkowa (pod Pęcicami)otoczył Warszawę i ponownie włączył się ze swoim oddziałem do walk na Mokotowie, tam zginął i na cmentarzu wilanowskim pochowany. Muszę kiedyś spróbować odnaleźć grób Jerzego Szmajdzińskiego, który zginął w Smoleńsku. W zakładce Inne proponuję dołożyć cmentarz Służewski gdzie jest parę znanych osób(m.in. Krystyna Krahelska.
  Jeśli zgodzilabyś się na kontakt emailowy, mógłbym się czasem podzielić jakimiś zdjęciami, z moich zbiorów. Nie sposób być wszędzie, ponadto groby się zmieniają, na ziemnych grobach rodziny stawiają pomniki i czasem coś trzeba uaktualnić. Pozdrawiam serdecznie Fr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :-)
   Mój mail od początku istnienia bloga jest w moim profilu (O mnie).
   Sporo osób do mnie pisze i przysyła zdjęcia.
   Jak już komuś napisałam, nie chcę być "biurem" umieszczającym zdjęcia zrobione przez innych, bo wtedy cała moja przyjemność ograniczyłaby się do siedzenia przy komputerze. Dlatego też, zamieszczam tylko moje zdjęcia i pięknie dziękuję za wskazówki, gdzie szukać nowych interesujących grobów. Przymierzam się do włączenia Cmentarza Wolskiego, mam już sporą listę do zrobienia, o Cmentarzu Służewskim nie myślałam. Wracając do Wilanowa, oprócz Szmajdzińskiego mam wypisanych 27 nazwisk do szukania, teraz dopiszę jeszcze płk Grzymałę-Sokołowskiego. Pewnie raz w tym roku do Wilanowa pojadę, ale które z grobów znajdę, nie wiem. Najczęściej bywam na obu cmentarzach powązkowskich, bo tu mam najbliżej i tu pochowani są moi Bliscy.
   Serdecznie pozdrawiam!
   B.

   Usuń